Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Markanızı Oluşturun

Kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturduktan sonra, hedefimiz hızlı bir şekilde müşteri bulmaktır. Dijital pazarlamaya entegre bir yaklaşım kullanarak, içerik pazarlaması, seo, web tasarımı ve sosyal medyanın gücünü birleştirerek bu hedefe ulaşabiliyoruz.

Neden Sosyal Medya Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Sosyal medya danışmanı, işinizi geliştirmenize yardımcı olur.
Sosyal medya danışmanı potansiyel müşteriler bulmanızı, bağlantılar oluşturmanızı ve hatta satış yapmanızı sağlar. Satış personeli olmasalar da, sizin adınıza potansiyel müşterilerinizle sohbet ederken benzer çeşitli roller üstlenirler.

Sosyal medya danışmanı size vakit kazandırır.
Doğru bir sosyal medya danışmanı yalnızca işinizi geliştirmenize, müşteri adayları oluşturmanıza, bağlantılar oluşturmanıza vb. yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vaktinizi boşa çıkarır. Sosyal medya stratejinizi bir danışmana teslim etmek hayatınızı değiştirir.

Sosyal medya danışmanı, marka savunucunuzdur.
Bir PR ajansına fazladan para harcamadan ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verdiğinizi hayal edin. Sosyal medya danışmanınız uzun vadeli ilişkiler, marka bilinirliği ve sürdürülebilir büyüme oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Çevrimiçi olarak "size dönüşürler" ve işinizi çok iyi bilirler, böylece ortaya çıkabilecek herhangi bir soruyu da yanıtlayabilirler.

Sosyal medya danışmanı, rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olur.
Danışmanınız sürekli araştırma içinde olacağından, belirli hashtag'leri analiz edeceği, başkalarının sizinkine benzer ürün ve hizmetler hakkında söylediklerini göreceği ve insanların sosyal medyaya koymuş olabileceği soruları yanıtlayacağı için, rakiplerinizin de stratejilerini açıkça görebilirler. Bu sizi bir adım öne geçirecek avantajlar sağlayabilir.

Sosyal medya danışmanı her zaman çevrimiçidir.
Sosyal medya danışmanları ihtiyacınız olan her anda çevrimiçidir. Teknik olarak "mesai saatleri dışındalar" ancak bu, takipçilerinizin ilgisini çekecek bir şeyi keşfetmeyecekleri veya meraklı bir takipçinin bıraktığı soruyu yanıtlamayacakları anlamına gelmez. Hepsi onları harika bir sosyal medya danışmanı yapan şeyin bir parçası.

Sosyal medya yönetimi neden önemlidir ?

Sosyal ağların iş ve pazar potansiyeli oldukça büyüktür. Markalar, bilinirlik sağlamaktan mağaza ziyaretlerini artırmaya kadar birçok stratejik hedef için bu ağlardan destek alır. Ancak bunu başarabilmek için bu alanda uzmanlaşmış kişilere ihtiyaç duyulabilir. Sosyal medya yönetimi süreci profesyonellik gerektiren bir durumdur. Sosyal medya çok dinamik yapıda olduğu için çok küçük bir hata dahi işletmeler için büyük problemlere yol açabilir. Bu yüzden sosyal medya yönetimi belirli bir strateji ve plan dahilinde yapılması gereken bir işlemdir.

Sosyal medya pazarlamasıyla ne kadar çok şey kazanmayı hedefliyorsanız, aynı doğrultuda zaman ve kaynak ayırmanız gerekir. 

Bunca insanın, sosyal medya pazarından maksimum değeri sağlamak için uyumlu bir şekilde çalışmaları, verimli bir sosyal medya yönetim süreciyle mümkün olabilir.

Sosyal medya yönetimini etraflıca tasarlamak önemlidir. Kapsamlı bir analiz, size sosyal medya pazarlama stratejilerinizi doğru yönlendirmek için gereken temel bilgileri sağlayacaktır. 

Sosyal medya yönetimi, içeriklerin oluşturulması ve yayınlanmasında, bu içeriklerden sosyal medyada elde edilen etkileşimlerin incelenmesinde, hedef bir müşteri topluluğu oluşturmada, düzenli olarak tüm bu süreçlerin sonuçlarını raporlamada ve analiz etmede isimlendirilen yönetim sürecidir.

Sosyal medya yönetimi, pazarlama ve marka bilinci oluşturma hedeflerinize ulaşmak için sosyal medya ağlarında içerik oluşturmayı ve paylaşmayı içeren bir internet pazarlama şeklidir. Sosyal medya pazarlaması, metin ve resim güncellemeleri, videolar ve kitle katılımını artıran diğer içeriklerin yanı sıra ücretli sosyal medya reklamları gönderme gibi etkinlikleri içerir.

Sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturmaya başlamadan önce işletmenizin hedeflerini göz önünde bulundurun. Sosyal bir strateji olmadan bir sosyal medya pazarlama kampanyası başlatmak, haritasız bir ormanın etrafında dolaşmak gibidir eğlenebilirsiniz, ancak muhtemelen kaybolursunuz.