Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Restoran ve kafelerin sıklıkla talepleri olan Menü Tasarım artık daha gerçekçi ve müşterilerinize görsel şölen yansıtacak tasarımlara sahiptir. Özellikle yemek resimli dizaynlar en çok tercih edilmektedir. Profesyonel grafikerlerimiz ile sizlere en kısa süre içerisinde kaliteli menü ihtiyacınızı karşılamaktayız. Müşterileriniz menü içerisinde ki ürünlerinize bakarken aynı zamanda da o ürünleri gerçeklik hissiyatını verecek görseller ile gözlemlemesini istiyorsanız eğer hemen bizi arayın. Çünkü tasarım içerisinde ki tüm ürünler tamamen 3D standartlarına göre olabildiğince en HD görüntü kalitesini oluşturması ve gerçekliği yansıtması adına tasarlanmaktadır. Baskı kalitesiyle birleşince de sizlere en ideal kaliteli bir menü tasarımı örneği ortaya çıkacaktır. Artık müşterileriniz ne istediğine daha iyi bir şekilde karar verecek ve menüden daha rahat seçimleri gerçekleştirecek. Firmamızdan ücretsiz şekilde menü tasarımı fiyatları listemizi öğrenebilirsiniz ayrıca fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grafik tasarım nedir ?

Grafik tasarım, bir mesajın hedef kitleye en etkili şekilde ulaştırılması için iki ya da üç boyutlu olarak yapılan görsel, video, GIF vb. içeriklerin tasarımıdır.Grafik tasarım, bir kampanyanın, reklamın, duyurunun, haberin dijital ortamda hazırlanarak, bilgi ve uyarı levhaları,  billboard, afiş, logo, dergi, gazete , fotoğraf , kitap, tanıtım filmi gibi birçok tasarımlarının yapılmasına denir. Bütün bunları dijital ortamda bütün teknolojik imkanlarla yapan kişiye de “Grafik tasarımcısı’’ denir. Hayal gücü yüksek, yaratıcı düşünen, renkleri ve çizgileri uyumlu olarak kullanan sanatçı ruhlu kişilerdir grafik tasarımcıları. 
Grafik tasarımı, özellikle ilgi çekmek, tanıtım ve reklam amaçlı olarak kullanılır.

Son yıllarda oldukça gelişmiş ve sık olarak kullanılan görsel iletişim sanatıdır. Çok ufak bir tasarım yapılabildiği gibi, çok büyük tasarımlarda yapılır. İşin büyük veya küçük oluşu yapılan işin kalitesini etkilemez. Her yapılan işte titizlik ve özen aynıdır. Grafik tasarımcısı hitap edeceği kitlenin ilgisini çekmek için farklı renkler ve şekiller kullanır. 

Grafik tasarımcısında olması gereken özellikler nelerdir ?

 • Hayal gücünün sınırlarını zorlamalı, renkleri ve şekilleri en iyi şekilde kullanmalıdır. 

 • Görsel zekası yüksel kişilerdir.

 • Yenilikçidir.

 • Yaratıcılıkta sınır tanımamalı, farklı şeyler düşünüp uygulayabilmeli.

 • Sanatsal yönü ağır basmalı, fikir ve çizimleri ile bunu buluşturmalıdır.

 • İnsanların ruhuna hitap eden psikoloji, sosyoloji ve sanat dalları ile ilgilenmelidir.

 • Teknolojik yönden gelişmeleri yakından takip etmeli, yenilikleri işine yansıtmalıdır.

 • Bilgisayar destekli tasarım programını etkin kullanmalıdır.

 • Bulunduğu ortamdaki farklılıkları ayırt edebilmelidir.

 • İletişim yönü kuvvetli olmak.

Grafik tasarım ne işe yarar ?

Grafik tasarım, bilimsel ve toplumsal gelişmelerden direkt etkilenen bir anlatım biçimi olduğu için asıl işlevini 20. yüzyılda bulmuştur. Modern anlamda grafik tasarımlar, bilgisayar teknolojilerindeki ilerleme sayesinde ortaya çıkmıştır. Bu nedenle grafik tasarımın ne işe yaradığı sorusu ilerleme ve gelişim ile direkt alakalıdır.

Şimdi bu bilgiler ışığında grafik tasarımın ne işe yaradığını maddeler halinde özetleyelim:

 • Bilgi sunmak: Zor anlaşılan bilgileri anlaşılır ve kolay bir şekilde sunmak için kullanılabilir.
 • İlgi çekmek: Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve onların dikkatini çekmek için kullanılabilir.
 • Satışları arttırmak: Grafik tasarım, ürün veya hizmetlerin satışlarını arttırmak için kullanılabilir.
 • Web sitelerinin tasarımı: Grafik tasarım, web sitelerinin tasarımı için kullanılabilir ve kullanıcı deneyimini iyileştirebilir.
 • Reklam ve pazarlama: Reklam ve pazarlama kampanyaları için kullanılabilir ve hedef kitleye ulaşmak için etkili bir araçtır.
 • Marka imajının oluşturulması: Bir markanın görsel imajını oluşturmak için kullanılabilir ve markanın tanınırlığını artırabilir.